Krzysztof Bergier ma 35 lat. Jest absolwentem Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w którym obronił pracę dyplomową pt. „Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i wykorzystanie go dla rozwoju miasta. Przykład Tarnowskich Gór”. Wiedzę zdobywał także w Centrum Edukacji Medialnej Polskiego Radia w Warszawie. Od wielu lat działa w sferze społecznej, między innymi jako członek Rady Dzielnicy Osada Jana w Tarnowskich Górach. W 2020 roku z jego inicjatywy powołane zostało Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie – organizacja pozarządowa działająca na rzecz rozwoju powiatu tarnogórskiego w której pełni rolę wiceprezesa zarządu.
W ramach tych inicjatyw, organizacja pięciokrotnie zorganizowała cykl bezpłatnych zajęć taneczno-ruchowych dla seniorów z powiatu tarnogórskiego, takich jak projekty „Roztańczony Senior – Pocovidowy powrót do aktywności fizycznej”, „Silver City Fitness” oraz „Club Dance TG”. Ponadto, Stowarzyszenie podjęło działania mające na celu ochronę zieleni miejskiej, sadząc wspólnie z mieszkańcami miasta 300 drzew, w tym 50 jabłoni odmiany „Piękna z Rept”, w ramach projektu „Adoptuj Drzewo – Na ratunek tarnogórskiej przyrodzie” oraz „I Tarnogórski Dzień Drzewa”.
W czasie pandemii SARS-CoV-2 wraz z wolontariuszami zorganizował wsparcie dla Seniorów z Tarnowskich Gór dostarczając im blisko 3000 maseczek przygotowanych przez społeczniczki z grupy Rękodzielne Tarnogórzanki. Stowarzyszenie dostarczyło także do 500 Seniorów z Tarnowskich Gór i Miasteczka Śląskiego tzw. „Pakiety Seniora” zawierające maseczkę, rękawiczki oraz płyn do dezynfekcji wraz z instrukcją przeciwdziałania zakażeniu. Działanie zorganizowane zostało w ramach współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej (ROPS) w Katowicach.
Od lat działa na rzecz pielęgnowania i popularyzacji dziedzictwa kulturowego Tarnowskich Gór. Z jego inicjatywy powstało 8 odcinków serialu o Tarnowskich Górach i ich pełnych pasji mieszkańcach, którzy ukończyli 60 rok życia (Serial „Tarnowskie Góry teraz i dawniej”) oraz została wydana i udostępniona mieszkańcom za darmo książka dla rodzin z dziećmi autorstwa Wioletty Mandrysz pt. „Srebrne miasto i jego mieszkańcy” (w jeżyku polskim i ukraińskim).
Jest pomysłodawcą i autorem charytatywnego biegu „Bieg w śmiesznym przebraniu”, który odbył się po raz pierwszy w Reptach Śląskich w 2024 roku w ramach 32. Finału WOŚP. Dzięki jego staraniom rondo w Reptach Śląskich nosi imię Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy, a teren byłego amfiteatru przy Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty” ozdobił mural autorstwa Michała Kolocha powstały w ramach obchodów Roku Wisławy Szymborskiej w powiecie tarnogórskim. Za sprawą zwycięskiego projektu Krzysztofa Bergiera zgłoszonego do tarnogórskiego budżetu obywatelskiego w dzielnicy Osada Jana powstała pierwsza siłownia plenerowa „Osada aktywności”.
Zawodowo zajmuje się marketingiem i public relations. Od 2014 roku prowadzi firmę z branży marketingowej, w swojej karierze zawodowej był także wykładowcą i trenerem umiejętności miękkich. Prywatnie jest pasjonatem kultury i historii Bałkanów, w tym w szczególności krajów byłej Jugosławii.